Durbe Zigfrīda Annas Meierovica muzejs (foto R. Ķipurs 2018)

Durbe Zigfrīda Annas Meierovica muzejs (foto R. Ķipurs 2018)

Durbes muzeja ēkas, atjaunotā bijušā doktorāta  Raiņa ielā 17.

Še 1887.gadā dzimis pirmais neatkarīgās Latvijas ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics

No pagājušā gadsimta piecdesmitajiem gadiem līdz 2008.gadam šajā ēkā atradās poliklīnika un ģimenes ārsta privātprakse.

Ēka atjaunota ES atbalstīta projekta “Durbes pilsētas vēsturiskā centra ēku atjaunošana” laikā. To demontēja un uzcēla no jauna. Atklāja 2012. gada 14.jūlijā.

Muzeja vadītājs, vācu valodas pasniedzējs, vēstures pētnieks un entuziasts Reinis Bahs, kurš jau atklāšanas dienā ēkas telpās izvietoja savu daudzu gadu garumā krāto un izzināto vēsturisko kolekciju. Būvdarbus veica SIA „Livland būve”, būvuzraudzību nodrošināja Rihards Dzenis, autoruzraudzību nodrošināja AS „Būvmeistars”.

Ir saglabātas oriģinālās kāpnes un viena loga rāmji.

Adrese: Raiņa iela 17, Durbe

Kontaktpersona: Reinis Bahs

Mājas lapa: http://www.visitdurbe.lv

Tel.: +371 28677141

E-pasts:  muzejs@durbe.lv

Novads: Durbes (bij.Liepājas rajons)

Meierovics dzimis 1887. gada 5. februārī Durbē. Pēc Latvijas Republikas proklamēšanas 1918. gada 18. novembrī Latvijas Tautas padome 19. novembrī Meierovicu iecēla par jaunās valsts ārlietu ministru. Viņa vadībā tika izveidots Latvijas ārlietu resors –Ārlietu ministrija ar diplomātisko un konsulāro pārstāvniecību tīklu ārvalstīs, nosakot valsts ārpolitikas pamatvirzienus un uzdevumus.

  1. gada 26. janvārī ārlietu ministra Meierovica, Latvijas diplomātu un visu ārlietu dienesta darbinieku darba rezultātā Latvijas Republika ieguva starptautiski “de iure” atzītas valsts statusu. Meierovics arī piedalījās miera līgumu noslēgšanā ar Vāciju un Krieviju 1920 .gadā.

Divreiz Meierovics ieņēma Latvijas Ministru prezidenta posteni, vienlaikus palikdams arī ārlietu ministra amatā. Viņš bija Satversmes sapulces un 1. Saeimas deputāts.

Meierovics gāja bojā autoavārijā 1925. gada 22. augustā.